Sonoff ZigBee Mini-L zigbee 3.0 spínač bez potřeby vodiče N

6 hodnocení
 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 11
 
  • nevyžaduje vodič N
  • z vašeho "hloupého" vypínače na zdi udělá chytrý, dálkově ovládaný vypínač
  • aplikace eWeLink (ke stažení v CZ, zdarma, funkční pro Android a iOS)
  • podpora chytrých scén
  • certifikace CE, FCC, TÜV 
  • podporuje Sonoff Zigbee bridge, Smartthings hub, Amazon Alexa (se zabudovaným zigbee)
  • podpora hlasových asistentů Google, Amazon, Alice
Dostupnost Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do
23.4.2024
Cena 412,40 Kč bez DPH
499 Kč    
Značka Sonoff
Webová stránka značky Sonoff.tech
Kategorie Sonoff
Záruka 2 roky
 

 Jednoduchá instalace bez zapojení vodiče NZBMINI-L-1000px-1

Snadná instalace.

ZBMINI-L-1000px-4

Snadná instalace do hluboké krabice pod vypínač nebo přímo na din lištu:

 

 

Vyrobeno dle standardu Zigbee 3.0, podporuje více typů zigbee 3.0 hubů (Philips Hue, Ikea brány nejsou podporovány)

 

 

 

Hmotnost 0.065 kg
Pracovní napětí 100-240V AC 50/60Hz
Pracovní proud 6A
Způsob připojení ZigBee 3.0 IEEE 802.15.4.2.4GHz
Rozměry 54x45x24mm
Pracovní teplota -10℃~40℃
Životnost 40.000 sepnutí

Philips HUE + Sonoff Zigbee Mini - l


Video


Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
O Avatar autora MESH 28.11.2022 21:29
Dobrý den, funguje toto zařízení jako zigbee coordinator když je napájené nebo ne? Přípdně máte nějaký seznam zařízení které takto fungují? Potřebuji nějak rozumě doskákat z domu přes dílnu až na zahradu a trošku tápu. Děkuji.
Odpovědět
S Avatar autora Mesh 29.11.2022 07:30
Dobrý den, obecně jsou všechna napájená zařízení na 230V v síti zigbee šiřiteli signálu, ale u tohoto zařízení výrobce tuto funkci nezmiňuje, tak předpokládám, že z důvodu absence vodiče N, signál nešíří. Myslím, že Sonoff Mini zigbee nebo Sonoff S26 zigbee jsou vhodnější.
PA Avatar autora Chytré osvětlení i bez nuláku funkční i s Philips HUE Bridge 18.2.2022 20:40
Modul jsem vyzkoušel ještě před zahájením oficiálního českého prodeje, nicméně i ten kus, který jsem obdržel pracoval bezchybně a bez problémů. Dělá přesně to co má a co se od něj očekává. Velice jednoduché zapojení skutečně pracuje bez nuláku a blikání (flickering), někdy obvyklé u těchto "bez-nulákových" modulů není na pořadu dne. Testoval jsem rovněž jeho integraci do osvětlovacího systému Philips HUE - i tady perfektní spolupráce, ostatně jak je vidět i na videu zde použitém, modul se do Hue Bridge registruje jako "On/Off Light". Oproti přímo připojenému konvenčnímu spínači (což umožňuje), na nějž modul reaguje okamžitě, Zigbee komunikace bezdrátový Hue Dimmer Switch trochu zpomalí, ale opravdu jen malinko. Jen jeho velikost bude pro řadu uživatelů asi problém, do standardních mělkých krabic se společně s vypínačem a kabeláží nevejde. Velikost je bohužel cena za složitější elektroniku, pravděpodobně se 2 zdroji pro oba režimy práce. Více zde : https://www.domotica.cz/zigbee/jak-z-hloupeho-osvetleni-udelat-chytre-a-jde-to-i-bez-nulaku-i-s-philips-hue-bridge/
Odpovědět
IA Avatar autora Chytré osvětlení i bez nuláku funkční i s Philips HUE Bridge - dodatek 2 23.2.2022 13:20
Další bug, tentokráte v hlasovém asistentovi Google Home. Po integraci do HUE Bridge se „světlo“ automaticky objeví i Google Home aplikaci a lze ho určit do příslušné místnosti. Bohužel to tímto ale končí, světlo nelze ani ručně, ani hlasově zapnout. Takže zatím kombinaci Philips HUE a Google Home příliš nedoporučuji, v tuto chvíli ho lze ovládat v HUE aplikacích jen přímým ovládáním.
IA Avatar autora Chytré osvětlení i bez nuláku funkční i s Philips HUE Bridge - doplněk 21.2.2022 18:36
Tak musím bohužel korigovat své předchozí vyjádření ohledně integrace do systému Philips HUE. Bohužel až po testu jsem objevil 2 zásadní problémy, na jeden s nich mě upozornil jeden ze čtenářů mého blogu: První z problémů způsobuje, že při integraci do HUE Bridge není možné modul ovládat (Zap/Vyp) v aplikacích HUE, resp. Hue Essentilas přes ovládání místností (nebo zón), ale pouze přímo přes ovládání „svítidla“, které je do místnosti vložené. To v praxi neumožní svítidlo např. vypnout vypnutím celé místnosti. Druhý problém spočívá v tom, že při používání konvenčního vypínače se nesprávně aktualizuje stav chytrého modulu v obou zmíněných HUE aplikací. Na tento bug jsem hned nepřišel, neboť ve své instalaci nepoužívám (kvůli mělké instalační krabici) obyčejný spínač připojený k modulu Sonoff, ale chytrý Hue Dimmer Switch. Nevím, zda-li to je chyba obou aplikací, ale spíše podezřívám správnou implementaci Zigbee Light Link v Sonoff ZBMINI-L, možná to spraví budoucí upgrade jeho FW, nebo HUE bridge.