Broadlink aplikace s podporou Siri (iOS)

 

BroadLink vydal zcela novou aplikaci, která přináší následující novinky:

  • podpora Siri, chytré asistentky pro iOS
  • podpora čidla teploty a vlhkosti pro BroadLink RM4 PRO a BroadLink RM4 Mini
  • další drobná vylepšení jako Dark Mode, lepší přehlednost a vyšší stabilitu

 

BroadLink sice není plně integrován do HomeKit, ale podpora scén a jejich hlasové ovládání pomocí Siri je velmi dobrá.
Po přidání zařízení BroadLink do aplikace klikněte na +, v menu vyberte "Add scene" a pokračujte "general scene".
Stačí vybrat ikonu, jméno scény a období, kdy je scéna platná.  Zvolíte zařízení a to, jestli jej má pokyn zapnout nebo vypnout.
Dalším krokem je nastavení pokynu, na jaký Siri scénu spustí: v detailu scény jsou 3 tečky, které rozbalí menu, zde vyberete "settings",
a pokračujete na "add to Siri" a zde si nadefinujete výraz, který spustí scénu (není třeba nic dlouhého, stačí například "dark" pro zhasnutí). Pokyn pro Siri pak vypadá následovně: "Hey Siri, dark".  Siri potvrdí, že se tak opravdu stalo. 
 

BroadLink HTS2 je další novinka, čidlo integrované vtipně v napájecím kabelu. Podpora čidla teploty a vlhkosti se hodí hlavně pro ty,  kdo chtějí na dálku ovládat klimatizaci a potřebují vědět, jaká je na místě teplota a vlhkost, nicméně tyto informace z vašeho domova jsou užitečné za všech okolností. Čidlo data ukazuje nejen online, ale zároveň je ukládá do přehledném grafu, takže se můžete podívat na záznamy z minulosti. Zapojení je jednoduché, stačí vyměnit napájecí kabel za kabel s čidlem, aplikace sama čidlo detektuje a data zobrazí.