eWeLink 4.0 beta (android)

Dlouho očekávaná aplikace eWeLink 4.0 se blíží ke svému vydání, ale předtím, než ji najdete ve vašich Android marketech a Apple storech, můžete si ji vyzkoušet v beta verzi. Nejedná se o finální produkt, a proto je potřeba být k nedostatkům shovívavými. Tento článek má umožnit těm nedočkavějším z vás si aplikaci prohlédnout a vyzkoušet ještě před finálním vydáním.

Začneme instalací, podíváme se na novinky v aplikaci a dole v galerii se můžete podívat na screeny různých zařízení Sonoff a samozřejmě celé aplikace.

Stažení aplikace může proběhnout z tohoto linku eWelink 4.0, případně z dalšího odkazu tady, který vás přesměruje na web, kde najdete informace o vývoji aplikace a kde si můžete stáhnout i její starší verze.

Po stažení spustíte instalaci a překvapí vás hláška o nutném povolení instalovat z cizích zdrojů. Je to ochrana Androidu. Sám jsem instalací prošel na dvou telefonech a vše bylo v pořádku.

Pro přihlášení do aplikace samozřejmě použijte vaše obvyklé uživatelské jméno a heslo.

Instalaci máme hotovou a teď se pustíme do popisu novinek. Celkově je aplikace přepracována a zařízení jsou vidět ve dvojstupech, na hlavní obrazovce tedy vidíme skoro 2x více zařízení, než dříve.  Jsou zde následující novinky:

  • Možnost přeorganizovat pořadí zařízení
  • Rozdělení zařízení do místností (kuchyň, obývák, pokoj atd.)
  • Možnost skrýt zařízení ve stavu offline
  • Hromadné akce na hlavní straně, typicky např. odchod z domu – vypne všechna světla jedním klikem
  • Doporučené chytré scény včetně tipů na další zařízení
  • Spojování zařízení do skupin. Chcete rozsvítit 3 světla najednou, dáte je do skupiny a vytvoříte si dlaždici, pomocí které spustíte všechna světla naráz
  • Otvírá možnost párování s dalšími typy zařízení, neověřeno, mám jen slíbeno:-)

 

Celkově to na mě působí, že tvůrci se snaží aplikaci hlavně zpřehlednit a udělat ji uživatelsky příjemnější, to je samozřejmě dobře. Ve srovnání s konkurencí trochu zaostávali a eWeLink 4.0 tedy jen dohání, co mělo být dávno hotovo, nečekejte tedy žádné průkopnické novoty. Ohledně termínu vydání, poprvé jsem slyšel o aplikaci koncem listopadu, ale pandemie v Číně vše přibrzdila. Přesto věřím, že do pár týdnů bude vydána pro Android a o něco později i pro Apple.