Jak ovládat svá zařízení Sonoff na obrazovce auta?

 
 

Úvod

Michele Sammuri implementoval ovládání zařízení SONOFF na obrazovku auta. Pojďme se podívat, jak dosáhl tak vynikajícího způsobu ovládání. Vzhledem k tomu, že Michele dostal nové auto, zjistil, že je to velmi dobrá metoda interakce s chytrým telefonem prostřednictvím obrazovky automobilu, která je nainstalována na palubní desce, a možnost používat některé aplikace ve smartphonu prostřednictvím Android Auto.

Prohledáním internetu našel aplikaci třetí strany, která umožňuje o něco úplnější interakci se smartphonem a umožňuje vám instalovat aplikace na Android Auto, které bychom jinak nemohli používat, jako je youtube, iptv a další aplikace s které si můžeme například přehrávat videa, která máme v paměti.

Jednou z nejzajímavějších věcí je ale možnost instalace aplikací zvaných Custom App, kam můžete vložit odkaz na webovou stránku, abyste si ji mohli prohlédnout na obrazovce svého auta. Michele zadal odkaz Amazon Video a může sledovat filmy ve svém autě. Pak dostal nápad: protože eWeLink lze používat také na webu, proč nevložit odkaz na webovou stránku eWeLink do jedné z těchto aplikací, abych ji mohl používat v autě? A tak to udělal a výsledky byly skvělé.

 

 

Jak na to?

Zmíněná aplikace se jmenuje AASTORE. Není to na Google Playstore, ale musíte si to vyhledat na webu. Vývojář ji zpřístupnil na webu GitHub.com, je zdarma a snadno se používá. 
Pojďme se nyní podívat, jak postupovat při instalaci.

Nejprve si musíte stáhnout aplikaci AASTORE: stačí ji vyhledat ve vyhledávači a okamžitě najdete stránku, kde je hostována.

 
obrazovka auta

Nyní si stáhněte aplikaci do našeho smartphonu.

 
obrazovka auta

Po stažení aplikace vypadá takto:

 
obrazovka auta

Jak můžete vidět, tato aplikace obsahuje další aplikace, které si můžete stáhnout do svého smartphonu, ale potřebujeme již zmíněnou Custom App.
Pojďme si tedy stáhnout jednu z 10 dostupných vlastních aplikací:

 
auto

Po stažení vlastní aplikace vložte webový odkaz eWeLink: kliknutím na 'OPEN' otevřete okno, do kterého je třeba vložit odkaz.

 
auto

V tomto okamžiku musíte přejít do svého internetového prohlížeče a vyhledat eWeLink Web, zkopírovat a vložit adresu přihlašovací stránky nebo alternativně ručně zadat adresu pro přihlášení:
https://web.ewelink.cc/# /přihlásit se 

 
auto

V tomto okamžiku byla adresa webové stránky eWeLink přidána do vybrané vlastní aplikace.
POZOR: Po zadání webové adresy již nebude možné ji změnit.

Nyní otevřeme Custom App, kde jsme zadali webovou adresu eWeLink a klikneme na řádek, kde se nám adresa zobrazí, a otevře se přihlašovací stránka, kde zadáme naše přístupové údaje eWeLink. Poté se otevře naše osobní stránka eWeLink Web.

 
auto

Jakmile to uděláte, konfigurace Custom App je dokončena a vy pak můžete používat eWeLink ve svém autě.
Jakmile je váš smartphone připojen kabelem, Android Auto se spustí do vašeho auta a okamžitě uvidíte dostupné nové aplikace:

auto

Nyní kliknutím na vlastní aplikaci, do které jsme vložili webový odkaz eWeLink, můžeme vstoupit na osobní stránku a pracovat s našimi zařízeními SONOFF. V testech, které Michele provedl, řekl, že všechna zařízení, která nainstaloval, jsou dostupná a lze je bez problémů používat. Je také možné vidět snímky pořízené fotoaparátem GK-200MP2-B.

obrazovka auta
obrazovka auta

Krátké video, jak to funguje????. Video ukazuje otevírání brány zařízením SONOFF na obrazovce vozu.

Tento tutoriál pochází od Michele Sammuri. Díky moc za jeho autorizaci. Originál je zde: https://domofacile.altervista.org/come-controllare-i-tuoi-dispositivi-sonoff-in-auto/