Sonoff ihost a soupis jeho funkcí

# Sonoff ihost: Co je to a proč byste ho měli zvážit pro vaši chytrou domácnost?

Sonoff ihost je chytrý domácí hub, který vám umožňuje lokálně ovládat zařízení kompatibilní s eWeLink, jako jsou chytré vypínače, žárovky, senzory Zigbee a další. K tomu nepotřebujete žádný účet eWeLink Cloud ani připojení k internetu. Pokud tedy hledáte řešení pro vaši offgrid domácnost nebo nechcete sdílet svá data s externími servery, Sonoff ihost by mohl být ideálním produktem pro vás.

## Jak funguje Sonoff ihost?

Sonoff ihost je malé zařízení s osmijádrovým procesorem Rockchip RV1126 (4G verze) nebo dvoujádrovým procesorem Rockchip RV1109 (2G verze), 4 GB nebo 2 GB paměti DDR4 RAM, 8 GB paměti eMMC 4.51 a slotem pro kartu micro SD (max. 256 GB). Na přední straně má osm individuálně ovladatelných LED diod S5050, které slouží jako indikátory stavu nebo mohou být použity pro různé efekty světla. Na zadní straně má port USB typu C pro napájení (5V DC / 2A), port USB 2.0 pro externí úložiště nebo jiné zařízení, port RJ45 pro síťové připojení (100 Mbps) a konektor pro anténu Zigbee.

Sonoff ihost se připojuje k vaší lokální síti pomocí WiFi nebo Ethernetu a komunikuje s vašimi zařízeními eWeLink pomocí protokolu LAN. Zařízením musíte povolit režim LAN v aplikaci eWeLink na vašem mobilním telefonu nebo tabletu. Poté můžete ovládat zařízením pomocí webového rozhraním eWeLink Cast v libovolném webovém prohlžeči na jakémkoli počítaci nebo mobilním zařizením ve stejné síti . Můžete také použít aplikaci eWeLink na vašem mobilním telefonu nebo tabletu, ale musite propojit váš účet eWeLink Cloud se zařizením Sonoff ihost .

Sonoff ihost podporuje také zařizéním Zigbee od Sonoff a jiných značek . Můžete je spárovat s hubem pomocı webového rozhranı eWeLink Cast a vytvaret scény (automatizace) mezi nimi . Hub také funguje jako alarmový systém Zigbee .

## Co nabızı Sonoff ihost navíc?

Sonoff ihost nenı jen chytrý domácı hub, ale také plnohodnotný server s moznostı rozsirenı funkcionalit pomocı doplnku Docker . Docker je softwarová platforma, která umożnuje spoustet izolované aplikace nazvané kontejnery na jednom stroji bez nutnosti